Altın Uçlu Fue

FUE gold tekniği çok sayıda ayrıcalıklı özelliği olan bir saç ekimi tekniğidir. Kullanılan araçlardan saç ekim tekniğine tamamen kendisine has bir tekniktir. Kullanılan aletler özel olarak tasarlanır, saç ekimini daha hassas hale getirmek için özel olarak imal edilir.

FUE tekniğinde kullanılan cerrahi aletlerin tamamı “altın”dan üretilir. Bunun ana sebebi ise altının insan vücudu ile en uyumlu malzeme olmasıdır. Eğer altın ile dokuya (greft) temas ettiğinde zarar vermediği için, doku yabancı maddeyi tespit ettiğinde kendini savunmaya geçmez, diğer bir deyiş ile doğal yapısını ve saçlı derinin formunu bozmaz.

Böylece, greftin kalitesini korumaya yardımcı olur ve dokunun doğal yapısında herhangi bir değişikliğe neden olmaz. FUE gold tekniğinin diğer aşamalardaki farkı ise mikro parazitler oluşturmaksızın çok sayıda saç kökü kanalının açılmasına imkan vermesidir. Saçlı deriden alınan sağlıklı ve kalıcı saç kökleri doğrudan açılan kanallara yerleştirilir ve hemen ardından büyümek için kanallarda pozisyonunu alır.

Altın uçlu FUE tekniği ile saç köklerinin tutunma oranı artar, altın dışında bir dış maddeye temas etmeyen saç kökleri, savunmaya geçmez ve uyum içerisinde ekilen saç köklerinin tutunma ve çıkma oranı artar. Saç kökü kanallarında microorganizma oluşma oranı azalır. Bu yüzden ekilen saç kökleri sağlıklı ve rahat bir şekilde büyüyebilir. Yaraların iyileşme hızı artar. Altın madeninin vücut ile uyumlu yapısı sebebiyle ekim sonrası iyileşme süreci hızlanır.

Yine altın maddesinin vücut ile uyumundan ötürü microparazit oluşumu daha az olduğu için ve iyileşme çok daha hızlı gerçekleştiği için kabuklanma ve kızarıklık daha az olur.